Бегущая строка

: Для того, щоб підвищити свій освітній рівень, читайте щодня вголос хоча б 15 хвилин. Час карантину – ідеальна можливість запровадити цю традицію.

14.1.15

13 січня ми святкуємо свято Маланки, 
а 14 січня - свято Василя. 
У народі ці свята об'єдналися, і тепер ми маємо Щедрий вечір
 або свято Маланки або старий Новий рік.

"Щедрий вечір, добрий вечір, людям на здоров'я!",- так починалися щедрівки. Саме щедрівки у передноворічну ніч співали діти під вікнами сусідів, коли йшли щедрувати або маланкувати.
Дійовими особами Маланки виступали тварини - "коза", "журавель", "бик". Маланка була парубоча та дівоча. Під хатою або зайшовши до неї, учасники дійства розігрували кумедні сценки - інтермедії. Дівчата до хати не заходили, а щедрували під вікнами.
Для дівчат одна з найважливіших цього вечора справ - поворожити. У цілому ця ніч сповнена магічних дій, спрямованих на розгадування майбутнього, забезпечення родинного добробуту та щастя на весь наступний рік. Народні повір'я стверджують, що цими святковими днями небеса відкриті для людської молитви - можна просити в Бога про найпотаємніше.
А ось зранку 14 січня хлопчики (бо тільки вони мали на це право) ходили по хатах і "посівали". "На щастя, на здоров'я, на Новий рік" - саме так поздоровляли хазяїв з Новим роком і, розкидаючи зерно, бажали доброго врожаю, здоров'я та удачі.
Народні прикмети
Ніч перед Новим роком ясна й тиха - буде рік спокійний та щасливий.
Сонце ясне зійде - буде добрий урожай садовини.
Іней вкриє рясно дерева - буде добрий урожай зернових.
Випаде в цей день сніг - щасливий рік буде.
Прочитайте, це цікаво:
Щедрий вечір та свято Маланки. Українські традиції.

Комментариев нет:

Отправить комментарий