Бегущая строка

: Для того, щоб підвищити свій освітній рівень, читайте щодня вголос хоча б 15 хвилин. Час карантину – ідеальна можливість запровадити цю традицію.

20.5.20

Попільнички з живих квітів —
загальний символ Всесвітнього дня без тютюну.

31 травня - 

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням

    У цей день у всьому світі проходять акції по боротьбі з курінням - день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - добитися, щоб у 21 столітті проблема куріння тютюну зникла. Курцями є більше половини всього чоловічого населення планети і близько чверті жіночого.

Кожна цигарка скорочує життя на кілька хвилин. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі. Не менш небезпечним є пасивне куріння, особливо для дітей та молоді. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення.

Запровадження в Україні з вересня 2012 року повної заборони тютюнової реклами, згідно підписаного Президентом України закону, запровадження з жовтня 2012 року великих попереджень з малюнками на тютюнових пачках, згідно Постанови КМУ, звільнення закладів громадського харчування та культури від тютюнового диму, здатні підтримати позитивну тенденцію до скорочення поширеності куріння в нашій державі, що призведе до подальшого скорочення числа викликаних тютюном хвороб та смертей.

Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням є ще однією нагодою для усвідомлення небезпеки, яку несе здоров’ю суспільства тютюнопаління; допомоги людям, які бажають позбутися цієї шкідливої звички та пересторога для тих, хто ще не спробував курити.

Джерело:  

День боротьби з тютюнопалінням

Читати також: 

15.5.20


    З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.
   Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.
 
   У рамках святкування Дня Європи 2020 Представництво Європейського Союзу в Україні @EUDelegationUkraine проведе онлайн-квіз «Відгадай країну ЄС». 
Також маєте змогу перевірити себе, як добре знаєте Ви Європу, ідповівши на запитання АНКЕТИ. Бажаємо успіхів!

6.5.20


Приближается одна из главных дат в году – День Великой Победы.
Для нас праздник Победы - это, прежде всего, триумф мира. А для ветеранов - это выстраданная, заслуженная радость, которую они стремятся разделить со всеми.
Тема Великой Отечественной войны была и остается одной из ведущих в художественной литературе. Чем дальше уходят от нас те трагические события, тем ценнее становятся художественные произведения - свидетельства страниц нашей истории.
Среди книг о войне встречаются разные: есть фронтовые, обнажающие эмоции не только героев, но и авторов; есть послевоенные, изображающие уставших людей; есть вдохновляющие, воспевающие мужество защитников…
   

 Эти книги - о подвигах наших дедов и прадедов, о смерти, любви и надежде, о горе и радости, о желании жить и самопожертвовании ради других - словом, о том, какой была эта война, и чем пришлось за нее заплатить.

  •  Борис Васильев «В списках не значился»
  • Константин Симонов «Живые и мертвые»
  • Михаил Шолохов «Судьба человека»
  • Василий Быков «Сотников»
  • Анатолий Кузнецов «Бабий Яр»
  • Виктор Некрасов «В окопах Сталинграда»
  • Борис Полевой «Повесть о настоящем человеке»
  • Александр Фадеев «Молодая гвардия»
  • Вадим Кожевников «Щит и меч» …